Danışma ve Referans Hizmetleri

 

Bezmialem Vakıf Üniversitesi kütüphaneleri danışma-referans hizmetinin amacı kütüphane kullanıcılarının kütüphane ve kütüphane ile ilgili bütün sorular ve hizmetler ile ilgili bilgilendirilmesidir. Danışma-referans hizmeti genel olarak;

  • Kütüphane basılı ve elektronik kaynakları ve kütüphane raf sistemi ile ilgili bilgi vermek,
  • Araştırmacılara her türlü basılı veya elektronik kaynak desteği sağlamak,
  •  Kullanıcılara yönelik eğitimler düzenlemek ve onların kütüphane kullanımı hakkında daha da bilinçlenmesini sağlamak,
  • Kullanıcıların isteklerini ve şikâyetlerini dikkate alıp, bu yönde çalışmalar yapmak,

Çalışmalarımızla ilgili görüşlerinizi bizlerle paylaşabilir, Kütüphanemizdeki uygulamalar hakkında bizlerden bilgi alabilir, Kütüphanemizde yer alan bilgi erişim araçlarının kullanımına ilişkin sorularınızı iletebilir, derme geliştirme, kaynakların daha etkili kullanımı ile ilgili önerilerinizi paylaşabilir, danışma sorularınıza hızlı ve doğru cevaplar alabilirsiniz.

Danışma-Referans hizmeti kapsamında bizlere gönderdiğiniz mesajların elimize ulaştığına dair bilgi size iletilecektir. Mesajla ilgili detaylı bilgiye ihtiyaç duyulduğunda mesaj göndericisi ile tekrar iletişime geçilecek ve mesajlarınız en kısa zamanda cevaplanacaktır. Mesajlarda yer alan soruların yanıtlarını verebilmek için geniş bir zaman dilimi gerekiyorsa, sorunun yanıtına ilişkin yönlendirme hizmeti verilecektir.

Kütüphanemizin daha etkili ve hızlı hizmet sunmak amacıyla soru, sorun, öneri ve istekleriniz için kutuphane@bezmialem.edu.tr adresine mail atabilir veya Kütüphane istek/şikayet formunu doldurabilirsiniz.