Ödünç Hizmetleri

 

Bezmialem Vakıf Üniversitesi mensubu olan tüm akademik ve idari personeller ile Bezmialem Vakıf Üniversitesi öğrencileri kütüphaneye üye olup ödünç kaynak hizmetinden yararlanabilirler. Kayıt işlemlerinin gerçekleşmesi için personel veya öğrenci kimlik kartı gerekmektedir.

Eş zamanlı ödünç kaynak sayısı ve kaynağın iade süresi, akademik personeller için 5 adet/30 gün, idari personeller için 3 adet/7 gün ve öğrenciler için 3 adet/15 gündür. Ödünç alınan kaynak eğer rezerve edilmediyse kaynağın ödünç süresi akademik personeller için 15 gün, diğer üyeler için ise 7 gün uzatılabilmektedir. Uzaktan uzatma işlemi mail yoluyla veya kütüphanelerimize direk başvurarak yapılabilmektedir.

Ödünç alının kaynak üzerinde herhangi bir oynama, karalama, kesme, yırtma gibi materyale zarar veren tüm uygulamalar yasaktır. Bezmialem Vakıf Üniversitesi kütüphaneleri kullanıcılarının ödünç aldıkları kaynak, ödünç süresi içerisinde kayıp olmuş veya aşırı deforme olmuş ise kullanıcılar, bu kaynağın aynısını kütüphaneye sağlamakla yükümlüdürler.

Ödünç alınan kütüphane kaynağının iadesinin gecikmesi durumunda para cezası uygulanmaktadır. Kullanıcı iade işlemini her geciktirdiği gün başına 1 TL ödemek zorundadır. Kütüphane kaynağının iadesini geciktirmek, aynı kaynaktan faydalanmak isteyen bir başka kullanıcının o kaynaktan faydalanamaması anlamına gelmektedir.

Daha detaylı bilgi için Bk. BVÜ Kütüphane Yönergesi

Ödünç hizmeti ile ilgili bütün soru ve görüşleriniz için kütüphanecilerimize danışabilirsiniz veya Kütüphane istek/şikayet formunu doldurabilirsiniz.​