Oturum Aç

 Uzaktan Erişim

Kampüs dışından erişim (uzaktan erişim) için,  öncelikle uzaktan erişim formun (Bk. Formlar) doldurulup kütüphanelerimize iletilmesi gerekmektedir. (Bu işlem kullanıcı hesabınızın aktif hale getirilebilmesi için zorunludur).

Form kütüphanelerimize iletildikten sonra, uzaktan erişim adımlar sekmesindeki ekran görüntüleri takip edilerek kampüs dışı erişim ayarlarının yapılması gerekmektedir. İlgili programın bilgisayarınıza bir kereliğe mahsus kurulması gerekmektedir.

Bu program istenildiği kadar bilgisayara kurulabilir. Program bir kere kurduktan sonra, görev çubuğundaki program ikonununa log in olarak, Üniversitemizin ağına bağlanıp kütüphanenin web sayfasından tüm kaynaklara tam metin erişim sağlanabilir. (şifreniz; personellerin hastanede bilgisayarınızı açarken kullandığı kullanıcı adı ve şifredir, öğrencilerin ubs şifreleridir)

NOT1: Windows 10'a vpn kurulurken instal seçeneğine tıklandığında açılan sayfada aşağıdaki ekran karşınıza gelecek buradan Win 10 olan seçenek tıklanarak kurulum yapılacak.

uzaktanersiim.png 

NOT2: Giriş yapmakta sıkıntı yaşayan kullanıcılarımıza https://reset.bezmialem.edu.tr/ adresinden şifrelerini resetlemenizi öneriyoruz.

NOT3: Şifrelerinizde noktalama işareti olarak nokta ve virgül ve isim soy isim olmaması gerekmektedir. Nokta  veya virgül yerine, yıldız * ve artı + işaretlerinin kullanılması gerekmektedir.

NOT4: İşletim sisteminiz MAC ise bilgi işlem biriminden kurulum için destek almanız gerekmektedir.

NOT5: Uzaktan erişim kurulumlarına başlamadan önce yeni şifre oluşturmaları ve üniversitenin Wİ-Fİ da bulunan BAVU yayınına bir kez bağlanarak kullanıcılarını sistemde aktive etmeleri gereklidir.