İLETİŞİM ENGLISH Ara ARA
Duyurular
Erasmus+ Programı Öğrenci Öğrenim (Bahar) ve Staj Hareketliliği Yerleştirme Sonuçları 24.11.2017

Erasmus+ Programı Öğrenci Öğrenim (Bahar) ve Staj Hareketliliği Yerleştirme Sonuçları (24 Kasım 2017)

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Erasmus+ Programı Öğrenci Seçimleri kapsamında yapılan öğrenci seçimleri ve yerleştirmeleri, Erasmus Komisyonu tarafından görüşülmüş ve Rektörlük Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından tamamlanmıştır. Yerleştirme sürecine ilişkin açıklamalar aşağıda özetlenmiştir: Erasmus+ Programı, öğrenim ve staj hareketliliği için yabancı dil sınavı baraj notu Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakülteleri için 60, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve SHMYO için 50 olmuştur.

  • Öğrenim Hareketliliği kapsamında ikili anlaşmalara bağlı olarak, tercih edilen üniversiteler için kontenjan kalmaması durumunda öğrenciler "Yedek" olarak belirlenmiştir. ASIL olarak yerleştirilen öğrencilerin haklarından feragat halinde bu öğrencilerin yerlerine kontenjan dışı yedek öğrenciler başarı puanlarına göre yerleştirilecektir.

  • "Yedek" olarak seçilen öğrencilerin bağlı olduğu bölüm / programa ait Erasmus+ Programı kapsamında ikili anlaşması olup boş kontenjana sahip diğer üniversiteleri tercih etmeleri de mümkündür.
  • Erasmus+ Programı kapsamında ikili anlaşmalı olunan üniversitelere yerleştirilen öğrencilerimizin Fakülte/Bölüm koordinatörleri ile birlikte hazırlayacakları Öğrenim Anlaşmalarını 1 Aralık 2017 Cuma gününe kadar eksiksiz bir şekilde Rektörlük Uluslararası İlişkiler Ofisi'ne teslim etmeleri gerekmektedir. 

  • Gerekli evrakları indirmek için TIKLAYINIZ.​

  • Başvuruların zamanında ve eksiksiz olarak tamamlanmasında sorumluluk öğrenciye aittir. Evraklarını zamanında ve eksiksiz teslim etmeyen öğrenciler, haklarından feragat etmiş sayılırlar.

  • 24 Kasım 2017 tarihi itibariyle Erasmus+ Programı Öğrenci Staj Hareketliliğinden yararlanmaya hak kazanan öğrenciler (hibeli ve/veya hibesiz) staj yeri bulmak ve kabul mektuplarını Rektörlük Uluslararası İlişkiler Ofisi'ne teslim etmek için 1 ay süreye sahiptir. Kabul mektuplarının son teslim tarihi 1 Ocak 2018'dir. Kabul Mektuplarınızı e-mail yolu ile de bkonuk@bezmialem.edu.tr adresine Kabul Mektubu konu başlığı ile gönderebilirsiniz.

  • Staj Hareketliğinden hibeli olarak yararlanmaya hak kazanan öğrenciler min. 2 ay 60 gün olmak üzere hareketliliğe çıkabilirler.

  • Hakkından feragat eden öğrenciler 1 Aralık 2017 tarihine kadar feragat dilekçelerini ofisimize teslim edebilir ya da e-mail yolu ile bkonuk@bezmialem.edu.tr adresine gönderebilir.


Feragat Dilekçesi için TIKLAYINIZ.​​​​​

Başvuran ve ilgi gösteren bütün öğrencilerimize teşekkür eder, bu süreçte kendilerine kolaylıklar dileriz,

 

Tıp Fakültesi Staj Ve Öğrenim Hareketliliği Sonuçları İçin Tıklayınız​

Diş Hekimliği Fakültesi Staj Ve Öğrenim Hareketliliği Sonuçları İçin Tıklayınız​

Eczacılık Fakültesi Staj Ve Öğrenim Hareketliliği Sonuçları İçin Tıklayınız

Sağlık Bilimleri Fakültesi Staj Ve Öğrenim Hareketliliği Sonuçları İçin Tıklayınız​

SHMYO Staj Ve Öğrenim Hareketliliği Sonuçları İçin Tıklayınız​​

​