İLETİŞİM ENGLISH Ara ARA
Duyurular
Erasmus+ Programı Öğrenci Öğrenim (Bahar) ve Staj Hareketliliği Yerleştirme Sonuçları 04.11.2019
Sevgili Öğrencilerimiz,

Erasmus+ Programı Öğrenci Seçimleri kapsamında yapılan öğrenci seçimleri ve yerleştirmeleri, Erasmus Komisyonu tarafından görüşülmüş ve Rektörlük Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından tamamlanmıştır. Yerleştirme sürecine ilişkin açıklamalar aşağıda özetlenmiştir: Erasmus+ Programı, Öğrenim ve Staj hareketliliği için yabancı dil sınavı baraj notu Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakülteleri için 60, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve SHMYO için 50 olmuştur.

  • Öğrenim Hareketliliği kapsamında ikili anlaşmalara bağlı olarak, tercih edilen üniversiteler için kontenjan kalmaması durumunda öğrenciler "Yedek" olarak belirlenmiştir.  ASİL olarak yerleştirilen öğrencilerin haklarından feragat halinde bu öğrencilerin yerlerine kontenjan dışı yedek öğrenciler başarı puanlarına göre yerleştirilecektir.

 

  • "Yedek" olarak seçilen öğrencilerin bağlı olduğu bölüm / programa ait Erasmus+ Programı kapsamında ikili anlaşması olup boş kontenjana sahip diğer üniversiteleri Hibesiz olarak tercih etmeleri de mümkündür.
  • Erasmus+ Programı kapsamında ikili anlaşmalı olunan üniversitelere yerleştirilen öğrencilerimizin Fakülte/Bölüm koordinatörleri ile birlikte hazırlayacakları Öğrenim Anlaşmalarını 15 Kasım 2019 Cuma gününe kadar eksiksiz bir şekilde Rektörlük Uluslararası İlişkiler Ofisi'ne teslim etmeleri gerekmektedir. 
  • Başvuruların zamanında ve eksiksiz olarak tamamlanmasında sorumluluk öğrenciye aittir. Evraklarını zamanında ve eksiksiz teslim etmeyen öğrenciler, haklarından feragat etmiş sayılırlar.

 

  • 04 Kasım 2019 Pazartesi günü tarihi itibariyle Erasmus+ Programı Öğrenci Staj Hareketliliğinden yararlanmaya hak kazanan öğrenciler (hibeli ve/veya hibesiz) staj yeri bulmak ve kabul mektuplarını Rektörlük Uluslararası İlişkiler Ofisi'ne teslim etmek için 2 ay süreye sahiptir.
  • Kabul mektuplarının son teslim tarihi 03 Ocak 2020 'dir. 
  • Kabul Mektuplarınızı e-mail ile sbati@bezmialem.edu.tr adresine Erasmus Kabul Mektubu konu başlığı ile gönderebilirsiniz. 

  • Staj Hareketliğinden hibeli olarak yararlanmaya hak kazanan öğrenciler min. 2 ay 60 gün olmak üzere hareketliliğe çıkabilirler. 

  • Hakkından feragat eden öğrenciler 08 Kasım 2019  tarihine kadar feragat dilekçelerini ofisimize teslim edebilir ya da e-mail ile  sbati@bezmialem.edu.tr adresine gönderebilirler.

 

Feragat Dilekçesi için TIKLAYINIZ 

Başvuran ve ilgi gösteren bütün öğrencilerimize teşekkür eder, bu süreçte kendilerine kolaylıklar dileriz,

Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği Sonuçları için TIKLAYINIZ