Sevgili Aday Öğrencilerimiz,
07 Eylül 2020 tarihine kadar web sayfamız üzerinden yapmış olduğunuz başvurularınız komisyonumuz tarafından değerlendirilmiş olup sonuçlarınız aşağıdaki linkte yer almaktadır. Sonuçlarınıza başvuru esnasında sistemimize yüklediğiniz pasaport/kimlik bilgilerinizi sorgulatarak ulaşabilirsiniz. Hepinizin eğitim hayatlarında başarılı olmasını ümit eder, bundan sonraki süreçte aşağıda yer alan kayıt için gerekli evrak listesini hazırlamanızı tavsiye ederiz.
Kayıt İçin Gerekli Belgeler
-
Lise diplomasının aslı ve noter ya da Türk Konsolosluklarınca onaylı Türkçe tercümesi
-
Lise diplomasının T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da kendi ülkelerindeki Türk Konsolosluklarından alınmış lise "Denklik Belgesi'
-
Adayın lisede aldığı dersleri ve notlarını gösterir, lise müdürlüğü tarafından onaylanmış resmi not belgesi (orijinal transkript) ve noter onaylı Türkçe tercümesi
-
Üniversiteye kabul edildiği ulusal/uluslararası sınav sonuç belgesi
-
Pasaport fotokopisi (Latin alfabesi dışında bir alfabe ile düzenlenen pasaportların noter onaylı tercümesi)
-
TÖMER'den alınmış Türkçe Yeterlik Belgesi (min. B2 olmalıdır) (Eğitim dili %70 Türkçe olduğundan anadili Türkçe olmayan başvuru yapan tüm öğrenciler için zorunlu bir evraktır.)
-
İngilizce dil düzeyini belirten TOEFL(min75), ya da CAE (Cambridge English: Advanced) sınavından B, CPE (Cambridge English: Proficiency) sınavından C (varsa)
-
İkamet İzni Belgesi Fotokopisi (Kayıt tarihinden itibaren 3 ay içinde Öğrenci İşleri Direktörlüğü'ne teslim edilmesi gerekir.)
-
Vesikalık fotoğraf (2 adet)
-
Kaydı Açılabilir Belgesi (Tüm belgeler hazırlandıktan sonra, eğitim ücreti ödemesi için ofisimiz tarafından muhasebe departmanına yönlendirilir. Ödemeden sonra muhasebe birimimiz tarafından "Kaydı Açılabilir Belgesi" verilir.)
Önemli Not: Kayıt hakkı kazanan öğrenciler yukarıdaki belgeleri hazırlayarak; 11 Eylül'e kadar kayıt randevusu için Uluslararası İlişkiler Ofis'i ile iletişime geçmelidirler.
Sonuç Ekranına Ulaşmak İçin Tıklayınız