İLETİŞİM ENGLISH Ara ARA
Duyurular
Hubert H. Humphrey Programı Burs Başvuruları Duyurusu 25.04.2023

1949 yılında Türkiye Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleri arasında imzalanan ikili bir anlaşma ile kurulmuş olan ve bütçesi iki ülke hükümetlerinin katkılarıyla sağlanmakta olan Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, Türkiye Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları arasındaki karşılıklı anlayış ve saygıyı, kültürel değişim yolu ile güçlendirme amacıyla Hubert H. Humphrey Burs Programı'nı başlatmıştır.

Hubert H. Humphrey Programı, kariyerlerinin ortasında, kamuya hizmet veren bir kurumda çalışan, liderlik özelliklerine sahip ve profesyonel gelişime açık yönetici, planlamacı ya da uzmanların başvuru yapabileceği bir burs programıdır. 

Humphrey bursiyerleri, misafir edildikleri üniversitelerde takip ettikleri lisansüstü seviyedeki özel çalışma programlarının yanı sıra, mesleki ziyaretler, konferanslar, eğitim programları ve en az 6 haftalık stajı kapsayan profesyonel gelişim faaliyetlerine katılırlar.

Ağustos 2024'te başlayacak olan bursun süresi bir akademik yıldır

Kamu kuruluşlarında, kamu hizmeti veren özel sektör veya sivil toplum kuruluşlarında yetkili bir konumda yönetici, planlamacı veya uzman olarak halihazırda çalışan personeller, yönetim görevleri olan ya da olmayan öğretim üyeleri ve araştırmacılar bursa başvuru yapabilirler.

Burs başvuruları 5 Temmuz 2023 Çarşamba gününe kadar Komisyonun Ankara Ofisi'ne elden ya da posta ile iletilmelidir.

Program ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz:

https://fulbright.org.tr/burs/10/Hubert-H.-Humphrey-Program%C4%B1

Başvuru Linki: 

https://apply.iie.org/apply/?sr=178d08a1-54f5-4fd9-9b4b-75a1657c0232

Bilgilerinize sunarız.

hubert-h-humphrey-programi.jpg