İLETİŞİM ENGLISH Ara ARA
Deney Hayvanları Laboratuvarı
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Deney Hayvanları Laboratuvarı (BEDEHAL) , T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nden 30 /06 /2021 tarih ve 44 numara ile “sıçan, fare, tavşan, hamster ve kobay için Deney Hayvanı Üretici/ Kullanıcı/ Tedarikçi Kuruluşlara mahsus çalışma izni” almıştır.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi - Deney Hayvanları Laboratuvarı 2011 yılında Deney Hayvanı Üretici/ Kullanıcı /Tedarikçi Kuruluşlara Mahsus İznini alarak çalışmalarına başlamıştır. 2018 yılında ise bu iznin çalışma kapsamı genişletilerek transgenik hayvan araştırmaya yetkili bir birim olmuştur. 

2011 yılında kurulan laboratuvarımız, üniversite içi ve diğer üniversitelerin araştırmacılarına deneysel çalışmalar yapmaları için denek, materyal ve fiziki ortam sunarak hazırlayıcı ve destekleyici katkılar yapmaktadır. Birimimiz, bilimin ve toplumun gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yapılan bilimsel araştırmaların standardizasyonu sağlanmış laboratuvar koşullarında ve sağlıklı, standart deney hayvanları üzerinde hayvan refahı ve etik kurallara uygun olarak yapılmasına olanak sağlamaktadır.
duam-calisma-izni-1-v2.jpg

​​