Sertifika Programı

 

33. DENEY HAYVANLARI KULLANIM SERTİFİKASI EĞİTİM KURSU

 

33. Kurs

(06 – 15 Kasım 2023)

Fare, Sıçan, Tavşan, Kobay ve Hamster

 

Kurs Programı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün 02.04.2019 tarih ve 2019/03 sayı ile yayımlanan “Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programına Dair Genelgesi" esas alınarak hazırlanmıştır. Eğitim dili ve düzenlenen sınavlar Türkçedir. Sertifikanın geçerliliği sadece ulusal düzeydedir.

Kurs programında " Fare, Sıçan, Tavşan, Kobay ve Hamster " türlerine özgü eğitimler verilecek ve sertifika kapsamında yalnızca belirtilen hayvanlar bulunacaktır.

 

        DHKS KURSU DERS PROGRAMI 

06 – 15 Kasım 2023 Teorik dersleri (Uzaktan eğitim; Offline erişim)
11-12-13-14 Kasım 2023 Uygulama dersleri (Örgün, Yüz yüze eğitim)

 

 DHKS KURS ÜCRET TABLOSU

 

 

Kurum içi

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi (Çalışan, Öğrenci)

Kurum dışı
Lisans Öğrencisi1.500 TL-
Asistan-Uzman ve diğer meslekler (Yüksek lisans öğrencisi, mezun)2.100 TL

2.800 TL

                        

 • Ücret Tablosu:  Bu tabloda yer alan ücretler sadece 33.Kurs için geçerlidir.
 • Kurum dışı lisans öğrencilerinin kursa kaydı alınmamaktadır.
 • Teorik derslere katılım learn üzerinden (Uzaktan eğitim, Offline erişim) ile yapılmaktadır. Teorik Derslerinizin %80'nine katılım zorunludur. 
 • Uygulama dersleri (Örgün, Yüz yüze eğitim) Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Vatan Kampüsünde Deneysel Uygulama Araştırma Merkezinde yapılmaktadır. 
 • Mevzuat gereği uygulama derslerinin %100'üne, Teorik derslerin %80'nine  katılım zorunludur. Her kursiyer uygulama derslerine 4 Gün (40 Saat) katılacaktır. 
 •  Kontenjan 40 kişi ile sınırlıdır. (Kontenjanların dolması halinde başvuru alınamayacaktır.)
 • Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Vatan Kampüsünde Deneysel Uygulama Araştırma Merkezinde uygulama dersinin son günü kurs sonunda teorik ve uygulama olarak 2 ayrı sınav yapılmaktadır. Yapılan bireysel sınavlarından en az 70 puan alınması gerekmektedir.
 • Bilgilendirmeler kurs başlama tarihinden 1 hafta önce yapılacaktır.

DHKS KURS KAYIT EVRAKLARI

 

 1. Başvuru Formu : Başvuru formu için tıklayınız.
 2. Kimlik Fotokopisi
 3. Ödeme Dekontu
 4. 1 Adet Fotoğraf

Başvuru formları, El yazısı ile yazılmamalı ve sistem üzerinden doldurulmalıdır. Fotoğraf başvuru formunun üzerinde belirtilen alana taratılıp eklenmelidir. Doldurulan evrak PDF halinde “duam@bezmialem.edu.tr “adresine iletilmelidir.

Ödeme Dekontu, Başvuru Formunuz değerlendirildikten sonra tarafınıza ödeme bilgileri gönderilecektir. Kayıt sürecinin tamamlanabilmesi için Ödeme Dekontunuzu “duam@bezmialem.edu.tr“ adresine göndermeniz gerekmektedir.

Not: Başvuru Formunuz, 1 Adet Fotoğrafınız ve Kimlik Fotokopinizi uygulama dersine gelirken yanınızda getirilmeli ve Deneysel Uygulama Araştırma Merkezi Sekreterliğine teslim etmelisiniz.