İLETİŞİM ENGLISH Ara ARA
Staj Hareketliliği İş Akışı

 

Merhaba Sevgili Erasmus+ Öğrencisi

Bu sürece başlamadan önce önemle altını çizmek istediğimiz birkaç nokta var:

 1. Belgelerinizde İmza, tarih ve kaşe/mühür istenen bütün bölümler, ilgili doğru kişi tarafından doldurulmalıdır.
 2. Her öğrenci kendi Erasmus+ sürecinden sorumludur. İletişim bilgilerinizin güncel, doğru olmasına ve tüm işlemlerinizi (mücbir sebepler olmadıkça: hastalık,  engellilik, ölüm.. gibi) kendinizin takip etmesi önemle rica olunur.
 3. Öğrenciye bilgi aktarımı öncelikli olarak web sayfası, e-posta ile zorunlu kalındığı durumlarda ise telefon ile sağlanır. Bu bağlamda öğrencinin ofisimizin web sayfasını ve sosyal paylaşım ağlarını (facebook, twitter gibi) takip etmesi ve düzenli olarak e-posta adreslerini kontrol etmesi gerekmektedir.
 4. Ofisimiz ile iletişime geçerken kullanacağınız e-posta adresi adınızı-soyadınızı içermeli açık ve anlaşılır olmalıdır.
 5. Erasmus+ programından yararlanmaya hak kazanmış tüm öğrenciler iro@bezmialem.edu.tr veya sbati@bezmialem.edu.tr adresinden ofisimizle bağlantıya geçmelidir.

Erasmus+ Staj Değişim Süreci (Gitmeden Önce/Gittiğinde/ Döndükten Sonra)


 1. Öğrenci öncelikli olarak staj kabul aldığı kurumdan staj davetiyesi ve imzalı TA (Traineeship Agreement) belgesini ofisimize teslim etmesi gerekmektedir.
 2. Öğrenci gerekli staj programını Erasmus+ Fakülte/Bölüm Koordinatörü ile yapacaktır. 
 3. Staj anlaşmasının detaylarını bölüm koordinatörüyle tamamlayan öğrenci tamamlayan öğrenci TA (Traineeship Agreement) belgesini Erasmus Fakülte/Bölüm koordinatörüne imzalatmalıdır. Akabinde 1 nüshasını ofisimize getirmesi gereklidir.
 4. Öğrencinin staj bulma işlemleri tamamlandıktan sonra, öğrenciye vize işlemlerine başlaması için misafir kurumundan Davetiye (Invitation / Acceptance Letter) ve onaylanmış Staj Anlaşması (Traineeship Agrement -TA) gönderilecektir.
 5. Öğrenci gideceği ülkenin konsolosluğunun iletişim bilgilerini internetten temin etmelidir. İlgili konsolosluk ile iletişime geçip, Erasmus Staj öğrencisi olarak vize almak için gerekli belge ve işlemler hakkında bilgi edinmelidir.
 6. Pasaportunu teslim alan öğrenci ofisimiz tarafından verilecek olan Visa Letter ile gideceği ülkenin konsolosluğuna başvuru yapmalıdır.
 7. Değişim sürecinde gerekli belgelerini tamamlayan (Staj yerinden gelecek olan davetiye kopyası, Training  Agreement Kopyası, Vakıflar Bankası Avro Hesabı ve Vizeli pasaport Fotokopisi ve OLS sınavı) öğrencinin sözleşmesi imzalanır. Ve staj hibesi 30 iş günü içerisinde öğrencinin hesabına aktarılır. Süreçteki tüm detaylar sözleşmenizde yazacaktır. Sözleşme dışına çıkılan uygulamalara izin verilmesi söz konusu değildir. 
 8. Staj süresini uzatmak isteyen öğrencinin, uzatma garantisi yoktur. Hibemiz olduğu sürece ve öğrencinin okulu uygun gördüğü sürece, öğrenci stajını uzatabilir.
 9. TA belgesinin After Mobility bölümünün ilgili kişilerce imzalanmış versiyonunun tamamını Katılım Sertifikanızı ofisimize getirdiğiniz ayrıca OLS sınavının 2. Kısmını ve EU anketini tamamladığınız takdirde dosyanız kapatılarak 30 iş günü içerisinde kalan hibeniz hesabınıza aktarılacak ve Erasmus + sürecinizi tamamlamış olacaksınız.


 ​

Erasmus Sürecinizde Başarılar.