Tarihçemiz


 Tarihçemiz

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2010 yılında kurulmuştur. Fakülte 2010-2011 eğitim ve öğretim döneminde toplam 30 öğrenci ile lisans eğitimine başlamıştır ve 8 anabilim dalında hizmet vermektedir. Beş yıllık bir eğitim ve öğretim programını içeren diş hekimliği eğitimi ilk 3 yıl temel tıp bilimleri ve teorik ve pratik diş hekimliği meslek dersleri ve 4. ve 5. sınıflarda ise bunlara ilave olarak hasta üzerinde klinik eğitim ve staj programlarını içermektedir. Fakültemizdeki öğrenciler ülkemizde bir ilk olmak üzere Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi Birliği (ADEE) tavsiyeleri doğrultusunda 1. sınıftan itibaren gözlemci ve oral hijyen eğitmeni olarak kliniklerde bulunacaklar ve her sene tekrarlayan teorik ve pratik acil tıbbi müdahale dersi alacaklardır.

“Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi”, “Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi”, “Pedodonti (Çocuk diş Hekimliği)”, “Endodonti”, “Ortodonti”, “Periodontoloji”, “Protetik Diş Tedavisi”, “Restoratif Diş Tedavisi” anabilim dallarından oluşan 8 anabilim dalında klinik bilimlere ait dersler ve staj eğitimi Vatan Caddesi üzerinde bulunan ana yerleşkedeki Diş Hekimliği Fakültesi’nde gerçekleştirilecektir.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan öğrenciler güncel bilgi ve deneyime sahip en son teknolojiyi kullanabilen diş hekimleri olarak ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde görev alabileceklerdir.


​​