İLETİŞİM ENGLISH Ara ARA
Haberler
Saldırı sonucu yaralanan Fatih Camii İmamı Galip Usta Hastanemizde tedavi edildi 26.01.2024

​08 Ocak tarihinde, 19.15 sıralarında Fatih Camii'nde meydana gelen bıçaklı saldırı sonucu yaralanan Fatih Camii İmamı Galip Usta'nın hastanemizde tedavisini gerçekleştirdik. Menfur saldırı sonucu hastanemize yaralı olarak getirilen Galip Usta, Başhekimimiz Prof. Dr. Alparslan Mayadağlı ve ekibi tarafından bütün olanaklar seferber edilerek tedavi edilip sağlığına kavuştu, 15 Ocak 2024 tarihinde taburcu edildi. 

Başhekimimiz Prof. Dr. Alparslan Mayadağlı, “Toplam 8 gün tedavi gören Galip Usta, Hastanemize geldiği ilk andan itibaren acil her hastada olduğu gibi bütün olanaklarımızı seferber ettik. 3 ayrı yerinden bıçak saldırısı alan yaralımızın ilk anda soluk borusuna müdahale ettik ve kontrol altına aldık.  Çok hızlı bir şekilde hastaneye getirildi, zamanında etkin bir müdahale yapılmasaydı hastamızı kaybetme riskimiz çok fazlaydı. Yemek borusuna isabet etmemesi büyük bir avantaj. Bu ciddiyetteki bir saldırıyı çok ucuz şekilde atlattı. İlk andan itibaren Hastanemiz tarafından gereken bütün müdahaleler yapıldı. 2 gün yoğun bakımda kalan hastamız, 10 Ocak tarihinde normal servise alındı. Sağlığına kavuştuğundan emin olduğumuz hastamızı,  15 Ocak tarihinde kontrollerine devam etmek şartıyla taburcu ettik." İfadelerine yer verdi.

İlk gün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, Ak Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Galip Usta'yı ziyaret ederek sağlık durumu hakkında bilgi aldılar. Murat Kurum'un ziyareti esnasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, telefonla arayarak Galip Usta Hocamızın sağlık durumu hakkında Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ramazan Özdemir'den bilgi alarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Ziyaretçileri arasında 10 Ocak tarihinde Fener Rum Patrik'i I. Bartholomeos, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş,11 Ocak tarihinde Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekilli Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Davut Gül ve Fatih Kaymakamı Cafer Sıralı, 12 Ocak tarihinde İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Fatih İlçe Emniyet Müdürü Alparslan Atasoy, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, Fatih İlçe Müftüsü Hüseyin Baş gibi önemli isimler yer aldı. 

Bezmiâlem olarak biz de Galip Usta Hocamıza tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Saldırı sonucu yaralanan Fatih Camii İmamı Galip Usta Hastanemizde tedavi edildi