25 Ekim 2016 Salı günü 13:30'da Eyüp yerleşkesinde gerçekleştirilen Fizyoterapi'de Bir Konu Bir Konuk toplantısında İstanbul Üniversitesi SBF Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr.Ayşe Zengin Alpözgen "Onkolojik Hastalarda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon" konulu bir konuşma yaptı. Onkolojik hastalarda hastalığın durumu, türü, evresi ve daha bir çok parametrenin fizyoterapi ve rehabilitasyon yaklaşımlarında farklılık göstereceğini anlattı. Meme kanseri alanında yaptığı çalışmalardan ve deneyimlerinden de söz eden Yrd.Doç.Dr. Zengin'in konuşması sorular, Teşekkür belgesinin takdimi ve ikramlarla son buldu.