Dekanlık


 


IMG_8671.jpg

Prof. Dr. Erdal TEKARSLAN​​
Dekan​​​​


Değerli Öğrencilerimiz,

Ülkemizin sağlık temalı ilk vakıf üniversitesi olan Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi'nin değerli bir parçası olan Sağlık Biliml​eri Fakültemiz, çağdaş ve bilimsel düşünceyi özümsemiş, geleceğin inşası için geçmişinden aldığı güç ve sorumluluğun bilincinde olan, küresel düzeyde profesyonel yetkinliklere ve uzmanlık bilgisine sahip, analitik düşünebilen, alanında karşılaştığı sorunlara yenilikçi çözümler üretebilen sağlık profesyonelleri yetiştirmektedir.

Fakültemiz Beslenme ve Diyetetik, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Odyoloji ve Sağlık Yönetimi olmak üzere altı bölümden oluşmaktadır. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Hastanesi Eyüp Ek Hizmet Binası içinde yer alan fakülte yerleşkemiz sizlere, birinci sınıftan itibaren uygulamanın içinde yer alan bir akademik öğrenim süreci imkânı sağlamaktadır. Bununla birlikte en son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarımız ve alanında uzman akademik kadromuz ile Bezmiâlem Gureba-i Müslimin Hastanesi'nin yaklaşık iki asırlık sağlık geçmişini bütünleştirerek oluşturduğumuz vizyon, sizlerin sağlık alanında öncü bireyler olmanızı sağlayacaktır.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sağlık Bilimleri Fakültemiz'de uluslararası kalite standartlarında alacağınız akademik eğitimin yanında, akademik kongreler, öğrenci kulüpleri aktiviteleri, İstanbul'un merkezinde yer alan konforlu kampüs olanakları sayesinde bilişsel, duyuşsal ve davranışsal olarak iş hayatına en donanımlı şekilde hazırlanmaktasınız. Ayrıca dördüncü sınıfta, iki yarı yıl boyunca Tıp Fakültesi Merkez Hastanemizde, Fatih Ek Hizmet Binamızda, Eyüp Ek Hizmet Binamızda ve Dragos Hastanemizde sizlere ülkemizdeki en geniş staj eğitimi olanakları sunulmaktadır. Bununla birlikte başarılı öğrencilerimize anlaşmalı olduğumuz yurtdışı üniversitelerinde misafir öğrenci olarak öğrenim görme ve staj olanakları sağlanmaktadır. Bu sayede yurtdışı öğrenim tecrübesi edinerek akademik bilgi ve görgünüz zenginleştirilmektedir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak içinde bulunduğumuz küresel rekabet ortamında sizleri ve ülkemizi sağlık alanında sürekli daha ileri seviyelere taşıyor olmanın gönenciyle sizleri muhabbet ve sevgiyle selamlıyor, başarılarınızın daim olmasını diliyorum.

Prof. Dr. Erdal TEKARSLAN

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı

etekarslan@bezmialem.edu.tr