Menü HakkımızdaAfet Hazırlık KulübüBezmialem Gençlik ve Etik KulübüBezmialem Surgical Interest SocietyBezmialem Toplum Gönüllüleri KulübüBVU Bilimsel Araştırmalar Topluluğu KulübüBütüncül Sağlık KulübüDental Araştırma ve Dayanışma KulübüDoğa Sporları KulübüDüşünce KulübüEkodost KulübüEl İşi ve Sanatları KulübüErgoterapi KulübüExtreme Sporlar KulübüFarma Aktüel KulübüFizyoterapi ve Rehabilitasyon KulübüFotoğraf KulübüGastronomi KulübüGenç Kızılay KulübüGenç Yeryüzü Doktorları KulübüGenç Yeşilay Kulübüİlk Acil ve Yardım KulübüKadın Sağlığı KulübüKalite KulübüKanserle Yaşam ve Dayanışma KulübüKariyer ve Girişimcilik KulübüKısa Film ve Sinema KulübüKişisel Gelişim ve Psikoloji KulübüKültür, Sanat ve Edebiyat KulübüKuşağımızda Beslenme KulübüMüzik KulübüOdyoloji KulübüOrtopedik Protez ve Ortez KulübüSağlığın Renkleri Hemşirelik KulübüŞahsiyetten Medeniyete KulübüSinir Bilim KulübüSosyal Gelişim ve Sorumluluk KulübüSpor Birliği KulübüTıbDoSt KulübüTıp Öğrencileri Birliği KulübüTiyatro KulübüYaşlı Dostu Kulübü Kadın Sağlığı KulübüKulüp Başkanı: Sema Nur AkatKulüp Başkanı İletişim: 69senasena69@gmail.comKulüp Danışman İsmi: Öğr. Gör. Merve MeşedüzüKulüp Danışman İletişim: Mmeseduzu@bezmialem.edu.trKulüp Amacı: Kadın sağlığını koruma ve geliştirmeye yönelik hizmetler sadece kadın için değil, aile ve toplum sağlığı açısından da önemlidir. Kadının doğurganlık rolünün getirebileceği komplikasyonlar, üreme sağlığı ile ilgili konuların mahrem kabul edilmesi ve toplumsal cinsiyet eşitsizliği kadın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Dolayısıyla kadınlarda önlenmesi mümkün sağlık sorunlarına, sağlık hizmetlerine ulaşmada zorluklara ve uzun vadede morbitide ve mortaliteye neden olabilir. Bu bağlamda kulübümüz sağlık ile ilgili faaliyetlerin yanında sosyal ve kültürel alanda da faaliyet gösterecektir. Sosyal Medya: @bvukadinsagligiklubu