![butuncul-saglik-kulubu.png](/sks/tr/PublishingImages/Sayfalar/ogrenci-kulupleri/butuncul-saglik-kulubu/butuncul-saglik-kulubu.png)
Bütüncül Sağlık Kulübü
Kulüp Başkanı: Murat Durmaz
Kulüp Başkanı İletişim: muratdrmz.24@gmail.com
Kulüp Danışman İsmi: Prof. Dr. Abdürrahim Koçyiğit
Kulüp Danışman İletişim: akocyigit@bezmialem.edu.tr
Kulüp Amacı: Dünya Sağlık Örgütü tarafından sağlık şöyle tanımlanmıştır: “Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence, ruhça ve sosyal yönden tam iyilik halidir.
Bu doğrultuda oluşturduğumuz kulübümüzün en mühim amacı insan sağlığına bütüncül yani kapsayıcı bir bakış açısı ile yaklaşarak meseleyi maddi ve manevi cihetiyle ele almaktır. Aynı zamanda önleyici yani koruyucu hekimlik bakış açısını müdafaa ediyoruz. Binâenaleyh yapacağımız faaliyetler ve üzerinde duracağımız mefhumlar bu hususa yönelik olacaktır. Haliyle geniş bir sahada kendimize çalışma alanı edinmiş bulunuyoruz. Ayrıca bu süreçte hastalarımızı da ziyaret ederek onlara moral olmak ve tedavi süreçlerinde yanlarında olduğumuzu da hatırlatmak gayesini ilke ediniyoruz. Bir kez daha telkin etmek gerekir ki sağlık yalnızca bedenin sağlıklı olması değil aynı zamanda çok yönlü bir varlık olan insanın ruhen ve manen de hastalıklardan arındırılmış olması durumudur. Misyonumuz ve vizyonumuz bu doğrultuda olacaktır.
Sosyal Medya: @bvubsk