Üniversitemizin Plastik Cerrahi Kliniği, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği tarafından mikrocerrahi eğitimi vermek üzere bugün için "Eğitim Kliniği" olarak seçilmiştir.
Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Kliniğimizde, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneğinin eğitim programı kapsamında iki farklı mikrocerrahi olgusu ameliyatı gerçekleşmiştir. Her yıl bir gün için üniversitemizce gerçekleşen eğitime, mikrocerrahiyi öğrenmek ve ameliyatları canlı izlemek için iki ortopedi uzmanı, üç plastik cerrahi uzmanı olmak üzere beş kursiyer katılmıştır.