CONTACT TÜRKÇE Ara SEARCH

​​DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLAR ANABİLİM DALI

Bezmialem Vakıf Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Dermatoloji Anabilim Dalı olarak üniversite hastanemizde yeni bilimsel çalışmala​r ışığında bizlere başvuran hastalarımızın şikayetlerine çare aramakta ve tedavi etmekteyiz. Dermatoloji Anabilim Dalı kadrosu, 2 Profesör, 1 Doçent, 3 Yardımcı Doçent ve 1 Uzmanla birlikte 3 Asistan Doktor olmak üzere 10 hekimden oluşmaktadır. Amacımız , üniversitemizi tercih ederek kazanmış olan öğrencilerimize ve uzmanlık öğrencilerimize en iyi şekilde eğitim vermek, dünya tıp literatürünü takip ederek  hastalarımıza en yeni tanı ve tedavi yöntemlerini sunmak  ve ayrıca yaptığımız bilimsel çalışmalar ile dünya literatürüne katkıda bulunmaktır.​
DK2417.png


Anabilim Dalı Başkanı                       
PROF. DR. ÖZLEM SU KÜÇÜK                 


RANDEVU AL

DOKTORLAR

Hakkımızda

Deri ve Zührevi Hastalıkları Ana Bilim Dalı 2010 yılında Prof. Dr.Nahide Onsun tarafından kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana çok sayıda  uzman yetiştirmiştir.

Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı hem uzman hem de tıp öğrencisi eğitimine verdiği önemle beraber alanında oluşan gelişmeleri izleyerek tanı ve tedavideki yenilikleri hasta sağlığına yansıtmayı amaç edinmiştir.

Bölümümüzde uygulanan hizmetler öğretim üyeleri, uzmanlar, uzmanlık öğrencileri, teknisyenler ve hemşireler tarafından verilmektedir.

Bölümümüzde derinin inflamatuvar (yangısal) hastalıkları (sedef hastalığı, saç dökülmeleri, ala hastalığı gibi, Behçet Hastalığı), deri kanserleri ve deri lenfomaları, derinin enfeksiyöz (bulaşıcı) hastalıkları (mantar, bakteriyel, paraziter ve viral deri hastalıkları gibi), cinsel yolla hastalıklar gibi birçok dermatolojik hastalığın tanı ve tedavileri yapılmakta ve takip edilmektedir.

Toplamda 7 polikliniğimiz aktif olarak çalışmakta olup psöriyazis, deri lenfomaları, melanom ve melanom dışı deri kanserleri, behçet hastalığı, büllü hastalıklar, nevüs takibi, ürtiker ve atopik dermatite yönelik spesifik poliklinik hizmetleri de verilmektedir.

Kliniğimizde dermatoloji girişimsel işlem odası, bilgisayarlı dermoskopi odası (Pigmente lezyon-nevus takip ünitesi), fototerapi ünitesi, deri USG, lazer(ND YAG,KTP) bulunmakta olup, koter, kriyoterapi, eksizyonel cerrahi işlemler, küretaj, deri biyopsisi, tırnak çekimi, tırnak teli uygulaması, mantar-demodeks arama, dolgu, botox, mezoterapi, kimyasal peeling, PRP yapılan işlemler arasındadır.

Yataklı servisimizde  6 yatak bulunmaktadır.

Anabilim dalımız tarafından yılda 1 kez dermatoonkoloji okulu düzenlenip ülkemiz ve yurtdışından akademisyenlerin de katılımı ile deri kanserlerindeki son gelişmeler gözden geçirilmekte ve vaka sunumları yapılmaktadır.​