CONTACT TÜRKÇE Ara SEARCH
EĞİTİM


 


Eğitim Altyapımız


1.       Lisans

Mezuniyet öncesi tıp eğitiminde dönem 2, 3 ve 5 öğrencilerine ülkemizde sık görülen ve günlük hekimlik pratiğinde sık karşılaşacakları enfeksiyon hastalıkları ile ilgili teorik ve pratik bilgi kazandırılmaktadır. Dönem 5' te staj süresi 15 gün olup hasta başı ve teorik dersleri içeren eğitim programı uygulanmaktadır.

 

2.       Tıpta Uzmanlık

Asistan eğitim programı belirlenmiş olup beş yıllık süreyi kapsamaktadır. Bu süreçte enfeksiyon hastalıkları eğitimine ek olarak üç farklı anabilim dalında rotasyon eğitimi (6 ay İç Hastalıkları, 2 ay Göğüs Hastalıkları, 1 ay Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları), mikrobiyoloji laboratuvar eğitimi yer almaktadır. Bunların dışında asistanlarımızın servis, poliklinik, laboratuvar ve konsül​tasyon olmak üzere bölüm içi rotasyonları da bulunmaktadır. Eğitimleri boyunca asistanlar anabilim dalının yürüttüğü bilimsel çalışmalara katılmakta, seminer ve literatür sunumları yapmaktadırlar. Asistanlarımız serviste bir öğretim üyesi eşliğinde hastalarını takip ediyorlar.

 
3.       Bölüm içi akademik toplantı takvimi

Akademik faaliyetler belirlenen sıra ve takvime göre, araştırma görevlileri ve uzman seminer, literatür ve vaka tartışmaları, salı ve perşembe günleri 12.30-13.30 arasında gerçekleşmektedir. Akademik kurul toplantılarında bölüm içi ve fakülte bazında eğitim, öğretim, idari ve hasta hizmetleri konuları tartışılarak alınan kararlar dekanlık makamına iletilmektedir.